Domů / Cvičení / 5 ověřených cviků na posílení hýždí

5 ověřených cviků na posílení hýždí

Už vás štvou narážky na adresu vašich hýždí? Máte dvě možnosti, buď se na ně povznést nebo začít se svou postavou něco dělat. Druhá varianta je nejen skvělá pro posílení vašeho sebevědomí, zlepšení fyzické kondice, ale také zapracování na držení těla. Jelikož i pevné pozadí se na něm podílí. Dopřejte si tedy každý den pět ověřených cviků na posílení hýždí.

Tradiční dřepy

Snad nejprověřenějším cvikem na posílení hýždí jsou dřepy. Stoupněte si, nohy od sebe na šířku pánve a přecházejte plynule do dřepu, v dřepu chvíli vydržte a soustřeďte se na zapojení hýždí, poté se vraťte zpět do výchozí polohy. V té však nezůstávejte příliš dlouho. S pohybem dolů provádějte nádech a s pohybem nahoru vydechněte.

Zvedáme pánev

Lehněte si na karimatku. Nohy pokrčte, ruce natáhněte kolno k tělu. Zvedejte pánev směrem vzhůru, poté pomalu zpět. Vždy při zvedání myslete na hýžďové svaly, to je velmi důležité a stlačujte je. V horní poloze zůstaňte několik sekund a poté až hýždě pokládejte zpět na podložku. Pozor jen na prohýbání v bedrech!

Zanožování

Skvělým cvikem je i tzv. zanožování, které můžete provádět ve stoje, ale také na podložce opření o ruce. Jděte do polohy tzv. kočky. Nohy i ruce svírají pravý úhel, jednu nohu si natáhněte a zvedejte ji nahoru a poté dolů. Můžete ji také pokrčit do pravého úhle a zvedat za ploskou nohy směrem vzhůru. Dochází v této poloze k tzv. kmitání. Cvik opakujte na obě nohy.

Unožování

Podobný cvik je také unožování. Stoupněte si, ruce v bok a zvedejte jednu nohy směrem od těla. Měli byste cítit jemný tah, záda musí být pevná, pohyb pomalý a plynulý. Unožujte do strany a poté ji vraťte zpět. Nezapomeňte na plynulé dýchání. Cvik provádějte i na druhou stranu.

Výstup

Tento cvik můžete provádět venku i doma, pokud máte stabilní stoličku. Vaším cílem je v tomto cviku vystupovat na stupínek, který by neměl být výše než vaše koleno. Vystupujte na stupínek střídavě a druhou nohu vždy zvedněte do pravého úhlu.

Shlédněte také

Strava VS cvičení!

Cvičit nebo správně jíst? Toť otázka! Ovšem odpověď je na ní velmi jednoduchá. Bez obojího …