Domů / Cvičení / Desítky druhů jógy: Jaká je vhodná právě pro vás?

Desítky druhů jógy: Jaká je vhodná právě pro vás?

Cvičíte pravidelně jogínské cviky? Protahujete se, dýcháte, máte uvolněnou mysl a máte pocit, že už se v józe docela vyznáte? Upřímně v praxi existuje mnoho různých druhů jógy a můžete najít ideální typ jógy právě pro vás. Podívejte se dnes s námi, jaké druhy jógy existují.

Jóga?

Jógu jsme převzali z indických tradic. Jóga je cesta, která by měla vést ke spojení vašeho Já s univerzálním Bytím. Tak by to měla být v pravém slova smyslu. My však jógu chápeme jako kombinaci psychické a fyzické aktivity, cvičení, které není jen o správném provedení cviků, ale i o propojení s vaší myslí, především díky pravidelnému dýchání. Jóga je navíc prevencí bolesti zad a krční páteře, redukuje stres a zklidňuje mysl. Celkově pečuje o vaši kondici. Existuje však mnoho různých odnoží jógy, které nabízí variace na základní jogínské cvičení.

Hatha jóga

Tento typ jógy je na západ od Asie považován za základní formu jógy. Jedná se o klasickou jógu. Hatha je klidným, nenáročným druhem jógy, který je vhodný pro začátečníky. I přesto je celkový pohled na tento typ jógy od té tradiční mylný.

Bikram jóga

Bikram jóga je určena milovníkům tepla. Cvičí se totiž v místnosti, kde je teplota příjemných 42 stupňů a vlhkost vzduchu je na cca 40 procentech. Během cvičení jste stále zahřátí a vaše tělo se celé prokrvuje. Tento typ jógy zahrnuje 26 základních pozic a pomůže vám zlepšit především flexibilitu a dopřát vám úžasnou detoxikaci.

Hot jóga

Hot jóga je podobná bikram józe, ale cvičení probíhá při teplotě o něco nižší. Tento typ jógy je vhodný pro mírně až středně pokročilé jogíny. Není vhodná pro osoby s vysokým krevním tlakem, ale prospívá lymfatickému systému, posiluje srdce a pružnost kloubů.

Aštanga jóga

Jóga náročnější, která zahrnuje posun od šesti předem stanovených sekvencí. Tempo typ cvičení je rychlejší, jelikož cvičící mění pozici vždy, když se nadechne a vydechne. I pozice jsou v tomto druhu jógy náročnější a je vhodná pro osoby, které mají se cvičením jógy už dostatek zkušeností.

Shlédněte také

Strava VS cvičení!

Cvičit nebo správně jíst? Toť otázka! Ovšem odpověď je na ní velmi jednoduchá. Bez obojího …