Domů / Jídlo & výživa / První ranní dobrota

První ranní dobrota

Pokud máte problém se snídaněmi, a tvrdíte, že je zkrátka nestíháte, rozhodně byste měli na tomto nešvaru zapracovat. Snídaně je totiž velice důležitá část dne, která může být odbyta i velmi rychle. Pojďme se podívat, jaké rychlé snídaně jsou vhodné.

Proteinové palačinky v prášku

Naše velice oblíbená věc. Jedná se v podstatě o předpřipravené palačinkové či lívancové těsto v prášku, které stačí jen rozmíchat s vodou, opéct na pánvičce a během tří minut máte dokonale chutnou palačinku, která vám dá dostatek bílkovin na prvních pár hodin dne.

Pokud se máte skutečně rádi, můžete si tuto palačinku doplnit o nízkotučný jogurt, trochu oříšků, skořici, nebo malý ždibek marmelády. Fantazii se meze nekladou a velmi rychlou cestou získáte skvěle chutnou snídani, kterou můžete jíst pořád.

Smoothie

Smoothie je hit, který v poslední době milují miliony lidí po celém světě. Ve své podstatě se jedná jen o rozmixované ovoce, které můžete doplnit o oříšky a další dobroty které máte rádi. Velkou výhodou této pochoutky je především rychlost s jakou jí připravíte. Stačí mít jen dostatečně výkonný mixér, do kterého naházíte předem pokrájené kusy ovoce a vše rozmixujete. Výsledná chuť je skvělá. Můžete navíc mixovat různé druhy ovoce a zjišťovat jaké kombinace vám chutnají ze všeho nejvíc.

Banán s vajíčkem

Zní to podivně, ale tuhle pochoutku musíte vyzkoušet. Stačí jen rozšlehat jedno vejce a k němu přidat jeden banán. Výslednou směs si můžete, ale nemusíte dochutit skořicí a pak s tím vším šup na pánev. Lehce osmahnout a máte skvěle chutnou placku, která má dostatečný obsah bílkovin a sacharidů. Výsledek pak opět můžete doplnit o jogurt, ovoce, a další věci, které máte rádi. Stojí za to vyzkoušet!

Shlédněte také

I tuk může být zdraví, je však potřeba vědět který

Když se řekne tuk, většině lidí, kteří se snaží zhubnout, se ježí chlupy všude možně. …