Domů / Jídlo & výživa / První ranní dobrota

První ranní dobrota

Pokud máte problém se snídaněmi, a tvrdíte, že je zkrátka nestíháte, rozhodně byste měli na tomto nešvaru zapracovat. Snídaně je totiž velice důležitá část dne, která může být odbyta i velmi rychle. Pojďme se podívat, jaké rychlé snídaně jsou vhodné.

Proteinové palačinky v prášku

Naše velice oblíbená věc. Jedná se v podstatě o předpřipravené palačinkové či lívancové těsto v prášku, které stačí jen rozmíchat s vodou, opéct na pánvičce a během tří minut máte dokonale chutnou palačinku, která vám dá dostatek bílkovin na prvních pár hodin dne.

Pokud se máte skutečně rádi, můžete si tuto palačinku doplnit o nízkotučný jogurt, trochu oříšků, skořici, nebo malý ždibek marmelády. Fantazii se meze nekladou a velmi rychlou cestou získáte skvěle chutnou snídani, kterou můžete jíst pořád.

Smoothie

Smoothie je hit, který v poslední době milují miliony lidí po celém světě. Ve své podstatě se jedná jen o rozmixované ovoce, které můžete doplnit o oříšky a další dobroty které máte rádi. Velkou výhodou této pochoutky je především rychlost s jakou jí připravíte. Stačí mít jen dostatečně výkonný mixér, do kterého naházíte předem pokrájené kusy ovoce a vše rozmixujete. Výsledná chuť je skvělá. Můžete navíc mixovat různé druhy ovoce a zjišťovat jaké kombinace vám chutnají ze všeho nejvíc.

Banán s vajíčkem

Zní to podivně, ale tuhle pochoutku musíte vyzkoušet. Stačí jen rozšlehat jedno vejce a k němu přidat jeden banán. Výslednou směs si můžete, ale nemusíte dochutit skořicí a pak s tím vším šup na pánev. Lehce osmahnout a máte skvěle chutnou placku, která má dostatečný obsah bílkovin a sacharidů. Výsledek pak opět můžete doplnit o jogurt, ovoce, a další věci, které máte rádi. Stojí za to vyzkoušet!

Shlédněte také

Aztécká semena propůjčující nekonečnou sílu!

Chia semínka jsou současným hitem ve zdravém stravování? Pokud se vyhýbáte tomu po čem všichni …