Domů / Zdraví / Jaké zdravé potraviny byste měli zařadit do svého jídelníčku?

Jaké zdravé potraviny byste měli zařadit do svého jídelníčku?

Chcete prožít dlouhý a spokojený život plný energie? V takovém případě musíte dbát na vyváženou stravu. Právě ideální zastoupení makro i mikroživin je naprostým základem kvalitního života. Jaké superpotraviny byste měli zařazovat do svého jídelníčku?

Nebojte se zkoušet nové věci

Dnešní doba s sebou přináší rozpor mezi dvěma světy – na jednu stranu máme neuvěřitelné množství možností, na stranu druhou absolutně netušíme, která z nich je ta správná. To samé platí i pro stravování. Žádná poučka neplatí pro úplně každého a žádný styl není nejlepší. Přesně proto zkoušejte různé postupy i druhy potravin na vlastní kůži.

Potřebujete doplnit energii? Pak sáhněte po arašídovém másle (arašídovém krému), ořechovém krémukešu krému či třeba lískooříškovém krému. Všechny tyto potraviny obsahují velké množství zdravých tuků a také pořádnou dávku bílkovin. Nemluvě o štědrém zastoupení vitamínů a minerálů. Ideální řešení v případě, kdy chcete nabrat.

Máte už plné zuby klasických příchutí krémů? V takové situaci si sestavte máslo podle vlastní chuti. Budete si moci nakombinovat krém, čokoládu, sypání i styl dochucení. Nebojte se experimentovat!

Mlsání jde i zdravě

Klasické fitness jídlo opravdu nemusí být jen o rýži, kuřecím mase a zelenině. Nemáte-li zrovna tendence být kulturistou, můžete si v klidu dovolit i mlsání (například v poměru 80 : 20, kdy větší část tvoří „dietní“ potraviny). Určitě se však snažte omezit cukr. Raději si pořiďte přírodní sladidla. Ideální je třeba ověřená a 100% bezpečná stévie.

V dietě vás určitě potěší zdravé sladkosti z oblíbeného e-shopu LifeLike, který se zaměřuje na prodej přírodních potravin bez zbytečné chemie. Na jeho stránkách nakoupíte másla, sušené ovoce, ořechové tyčinky, ořechy i proteinové krémy.

Shlédněte také

Proč používat hrazdu při tréninku?

Cvičení na hrazdě dokonale zapojí všechny svalové skupiny, navíc i dlouhodobé visení na vodorovné tyči …