Domů / Doporučujeme / Kvalitní bytový textil přispívá k vašemu zdraví. Na co si dát pozor při jeho výběru?

Kvalitní bytový textil přispívá k vašemu zdraví. Na co si dát pozor při jeho výběru?

Řada věcí, které běžně používáte v domácnosti, může mít výrazný vliv na vaše zdraví. Platí to rovněž pro bytový textil, zejména tedy ložní povlečení. Při jeho výběru byste si proto měli dát pozor hned na několik aspektů.

V první řadě je dobré si ujasnit, z jakých materiálů by povlečení do postele mělo být vyrobené. Rozhodně platí, že čím kvalitnější povlečení je, tím si nejen lépe odpočinete, ale budete mít také zdravější spánek.

Bavlněné povlečení je stále dobrou volbou

Klasiku představuje zejména bavlněné povlečení. U něj se dá mluvit o tom, že je vhodné pro každodenní použití. Ideální je, pokud jde o stoprocentně přírodní bavlnu, jež u drtivé většiny lidí nezpůsobuje žádné alergické reakce. Musíte jej však pravidelně a často prát, neboť je náchylné na prach a usazování nečistot. Špatně udržované bavlněné povlečení se stává rájem pro mikroby, viry, bakterie, potažmo dokonce plísně. Po každém vyprání jej nezapomeňte důkladně usušit a vyžehlit, prospěje to i jeho vzhledu a životaschopnosti.

Mikrovlákno překvapí skvělými vlastnostmi

Z moderních materiálů lze vyzdvihnout například povlečení z mikrovlákna. Je mimořádně elastické a má dlouhou životnost, perfektní je rovněž z hlediska prodyšnosti, takže se v něm nebudete potit a nezačnou se v něm tak rychle množit roztoči a bakterie. Nevýhodou může být jeho přeci jen trochu vyšší pořizovací cena.

V každém případě si tedy u informací od prodejců všímejte antialergenních vlastností povlečení, dále pak jeho prodyšnosti a savosti. Spolehliví obchodníci by tyto údaje měli uvádět u všech prodávaných druhů povlečení, což platí i v případě eshopů.

Záclony a závěsy

Mezi důležitý bytový textil se zajisté řadí záclony a závěsy. I u nich je lepší volit přírodní materiály, které mají přirozené antibakteriální vlastnosti. Bavlněné záclony a závěsy navíc působí mnohem příjemnějším dojmem nežli polyesterové, případně modely z jiných umělých látek.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …