Domů / Cvičení / Tréninkový plán pro kompletně celé tělo

Tréninkový plán pro kompletně celé tělo

Dnes vám přinášíme tréninkový plán, který pracuje v zásadě s kusem železa v podobě činky, a který můžete naprosto bez problému cvičit i doma. Stačí mít jen dostatečné váhy, a procvičíte kompletně celé tělo. Cílem plánu je především zatočit s kily a zvednout objem svalové hmoty.
 Tento trénink je určen pro mírně pokročilé. Pokud tedy s cvičením teprve začínáte, je nejvhodnější před nasazením tohoto tréninkového plánu, začít s podpůrným, základním tréninkem celého těla s vlastní vahou. V momentě, kdy na sobě začnete pozorovat, že vám vlastní váha nepřináší žádné hmatatelné výsledky, je čas přistoupit k dnešnímu tréninku s činkami.

Pro podporu růstu svalové hmoty je vhodné věnovat plánu s vyššími vahami jeden až dva dny v týdnu. Během redukčního období můžete doplnit ještě o jeden den se zachováním počtu opakování a zvýšením počtu sérií o jednu.

Pauzy mezi jednotlivými sériemi by měly být dlouhé 2 až 3 minuty, popřípadě ještě kratší. Vše záleží na výši celkové intenzity tréninku. Pauzy využijte k protažení procvičovaných partií a přípravou na následující cvik.

Tréninkový plán

CvikPočet sériíPočet opakování
Dřep s velkou činkou212
Výpady s velkou činkou212
Výpony s velkou činkou215
Přítahy jednoručky v předklonu215
Kliky3do selhání
Tlaky s jednoručkami vsedě210 – 12
Upažování s jednoručkami ve stoje212 – 15
Francouzský zdvih212
Bicepsový zdvih s velkou činkou podhmatem212

 

Trénink nezapomeňte doplnit o správný jídelníček a pravidelné pitné dávky.

Shlédněte také

Nejlepší cviky na ramena v posilovně i doma

Široká a perfektně kulatá ramena jsou snem nejednoho návštěvníka posilovny. Jak ale proměnit sen v …