Domů / Motivace / Výmluvy, které vás brzdí!

Výmluvy, které vás brzdí!

Chcete hubnout, ale nechce se vám cvičit? Tak to máte problém, protože bez pohybu nikdy nezhubnete, ať si říká kdo chce co chce. Pokud kupujete  zázračné pilulky, přístroje a bůh ví co ještě, zbavte se všeho! Bez dřiny prostě ničeho nedosáhnete. A pokud máte výmluvy, o kterých si dneska něco povíme, ihned na ně zapomeňte.

Cvičit nebudu, ničí mi to kolena

Klasická výmluva těch, kteří prostě cvičit nechtějí. Nepředpokládá se totiž, že tito lidé v dětství zvedali činky, nebo dělali dřepy s 300 kilogramy, nebo se budou sportování věnovat profesionálně. Pouze dlouhodobá a jednostranná zátěž může způsobovat některé zdravotní komplikace. To se ovšem nás obyčejných lidí vůbec netýká.

Cvičení je naopak pro naše tělo zdravé, protože podporuje krevní oběh, rozvádí živiny. Díky němu odstraňujeme riziko nejrůznějších onemocnění a naopak svou vitalitu posilujeme a krom ní, také své sebevědomí, což blahodárně působí na naší psychiku a ta se zase odráží v tělesném zdraví.

Cvičení určitě pohybový aparát neničí, ale naopak mu pomáhá. Například lidé s povolenými vazy mají nařízené pravidelné posilování, protože svalstvo do určité míry přebírá funkci vazů. To samé platí i u osteoporózy, která se projevuje řídnutím kostí a která je způsobena právě minimem pohybu.

TIP: Sílu do života vám vrátí injekce testosteronu.

Mám nadváhu, tak nebudu jíst

Toto rozhodnutí se snaží vydržet velká spousta lidí a je to naprosto špatně. Umění hubnutí totiž nespočívá v tom, že nejíte, ale v tom co jíte a jak často to jíte. Drastické diety velmi často končí naprostým fyzickým a duševním kolapsem. Tělo potřebuje živiny, ovšem v trochu jiné formě, než jste zvyklí.

Svaly bez dostatku živin mají tendenci zanikat, protože tělo je začne spotřebovávat dříve než tuky. Metabolismus se zpomalí, stejně tak jako trávicí schopnosti a to je přesně ten důvod, proč člověk velice rychle nabere zpět svou původní váhu, v některých případech i vyšší.

K tomu, abychom měli ploché bříško, je nutné správně jíst, pravidelně cvičit a být v dobré psychické náladě, a pak půjde vše. Zapomeňte na trápení sebe sama a nekonečné hladovění. Nebojte se sportovat, protože bez pohybu to nepůjde a původní odpor se velmi rychle změní v lásku. Důležité je však začít a vydržet.

Shlédněte také

Zvládněte to jako Ido Portal

Mít svaly a vyrýsované tělo je sice estetický velmi zajímavé, otázkou je, do jaké míry …