Domů / Cvičení / Boxování jako kardio

Boxování jako kardio

Pokud budeme chtít trochu nastartovat své kardio a s ním i funkci těla spalovat přebytečné tuky, můžeme vyzkoušet i boxování. Jedná se o velmi nenáročnou fyzickou aktivitu co se prostoru a výbavy týče. Potřebujeme jen pytel, rukavice a místo, kam pytel zavěsíme. A pak už můžeme do pytle mlátit hlava nehlava.

Výběr pytle

Pokud si budeme pytel pořizovat, je nutné vědět, který typ pytle je pro nás nejideálnější. V případě, kdy chceme do pytle bušit jen tak pro odreagování, je v podstatě jedno jaký zvolíme. Ovšem pokud budeme chtít boxování brát alespoň trochu vážně, je nutné se nad výběrem zamyslet. Nejznámějším typem jsou pytle závěsné, můžeme si však zvolit i pytle stojící na zemi, či pytle ve speciální konstrukci.  Pro začátečníky jsou nejvhodnější pytle s nižší hmotností. Pro seznámení s boxem skvěle poslouží pytel o váze 30 kilogramů. Se stoupající výkoností je však nutné kila přidávat.66a797bc9b7d7b393044be6b0a36cc07

Rukavice

Pokud se pro boxování rozhodnete, je nutné mít vždy dobře chráněné ruce. To z toho důvodu, že byste si mohli poškodit šlachy a klouby a také byste sami brzy poznaly, že bez rukavic boxovat prostě nelze, protože klouby moc bolí. Proto si pořiďte pytlovky, nebo standardní rukavice a pod ně bandáže na zpevnění celých rukou.
Pro ty, kteří hledají v boxování tak spoustu zábavy existují i speciální boxovací trenažéry, které jsou zakotveny v zemi a mají na sobě jednotlivé terčíky. Trenažér se nejrůzněji naklání a uhýbá a říká vám, do jakého terčíku ho máte udeřit. Děláte tak různé boxerské série zábavnou formou.
Pokud vás tedy boxování vždy bavilo, neváhejte a pořiďte si pytel i domů. Uvidíte, že se jedná o velmi zábavnou formu pohybu, díky kterému se hodíte do kondice a navíc zpevníte celé vnitřní svalstvo. A hlavně budete mít skvělý direct.boxing-gloves-photography-41562

Shlédněte také

Strava VS cvičení!

Cvičit nebo správně jíst? Toť otázka! Ovšem odpověď je na ní velmi jednoduchá. Bez obojího …