Domů / Zdraví / Nevzhledná lordóza

Nevzhledná lordóza

Lordóza je onemocnění, které postihuje páteř. Jedná se o její deformaci v oblasti bedrech, kdy se páteř vytočí směrem dopředu. Jedná se o onemocnění mladých lidí, kteří pak mají nepřirozeně vyšpulené hýždě a kolíbavou chůzi.

Kde se vzala?

Kde přesně začínají problémy s lordózou dodnes pořádně nevíme. Známe pouze spouštěče, které se na ní podílejí. Mezi ně patří prudký růst, nedostatek pohybu, obezita, příliš velké zatěžování bederní páteře, chybné držení těla a nevhodné pohyby. To vše se na lordóze může podílet.

Problémy

Spolu s lordózou přichází celá řada komplikací a problémů. Mezi nejčastější patří vyhřeznutí meziobratlové ploténky, což je problém, který postiženého zcela jistě přivede do nemocnice, velmi často dokonce pod operační nůž. Léčba je pak velice dlouhá a je doprovázena podáváním silných analgetik.

Léčba

Na rozdíl od kyfózy je léčba lordózy o dost komplikovanější. Obecně lze říci, že čím déle člověk tímto onemocněním trpí, tím hůře se následně problém odstraňuje. Aby člověk dokázal s lordózou skutečně efektivně bojovat, musí se držet několika základních pravidel. Mezi ty patří využívání cvičebních a podpůrných pomůcek, zpevňovat bederní oblast pomocí doporučených cviků. Dále je doporučován dostatečný pohyb, správný chůze a neustálé kontrolování držení těla. A pokud člověk trpí nadbytečnými kily, je nutné je odstranit.

Pokud se lordóza týká u vás, nemeškejte a začněte s ní něco dělat. Čím déle necháte stav takový jaký je, popřípadě čím více se bude zhoršovat tím riziko ošklivého zranění bude den ode dne stoupat víc a víc.

Shlédněte také

Nejčastější zlozvyky, které mohou vyústit v problémy s častým onemocněním

Pochopitelně se může stát, že máme nešťastné období, kdy se nám zkrátka nemoci mohou lepit …