Domů / Cvičení / Nejefektivnější cviky s míčem

Nejefektivnější cviky s míčem

Velký nafukovací míč má v obýváku nebo na půdě skoro každý. Mnoho lidí jej však využívá pouze k tomu, aby na něm maximálně tak seděli u televize, popřípadě na něj jen sedá prach. A přitom je to velká škoda, protože s nafukovacím míčem můžete dát vašemu tělu pořádně zabrat. Pojďte se s námi podívat na ty nejzajímavější cviky, které můžete cvičit v klidu domova právě s míčem.

Ještě předtím než začnete s míčem cvičit, ujistěte se, že vám míč sedí, že je správně nafouknutý a že má i dostatečně velkou velikost.

Plank na míči

Klasický plank nejspíše znáte. Lze jej však dělat i na míči. Předloktím se opřete o míč, natáhněte nohy a pořádně se nadechněte. V této pozici se pak snažte vydržet co nejdéle. Pokud chcete aby vše bylo ještě více náročnější, můžete si nohy dát místo na zem na vyvýšenou židli. Pak teprve začne pro vaše tělo to pořádné peklo.

Pike up

Pokud chcete prověřit vaše hluboké vnitřní svalstvo. Položte špičky na míč a opřete se o ruce. Následně se snažte přitáhnout své špičky k břichu tak, aby vám zadek šel co nejvíce vzhůru. Jedná se o poměrně náročný cvik, který si vyžaduje sílu v břiše, ale také ve vašich pažích.

Vývrtka

Další zajímavý cvik, který prověří vaše břišní svalstvo. Stačí jen položit špičky na míč a následně dávat nohu za nohu a přitom se snažit co nejlépe udržet balanc. Tímto cvikem posílíte jak břicho, tak také ruce a nohy.

Podávání míče

Další o něco náročnější cvik, při kterém ležíte na zemi, a nohy svírají míč, ten jimi nadzvednete a podáte jej nataženým rukám, které si následní míč přenesou za hlavu. Následně míč vrátíte zpět nohám, které jej ovšem nepokládají na zem, ale těsně nad zemí jej zastaví a navracejí jej spět do vašich rukou.

Shlédněte také

Víme, jak co nejlépe podpoříte hubnutí

Správné hubnutí, které je pro lidské tělo zdravé není zase až taková věda. Musíte vědět, …