Domů / Hubnutí / Nejhorší cvičení ve fitku

Nejhorší cvičení ve fitku

Možná je to také váš případ. Snažíte se, co to jde, ale výsledky na sebe nechávají čekat. Je chyba ve vás? Nebo je snad chyba v tom jaký druh cvičení provozujete?

Vybírejte ten správný sport

Různá fitcentra nabízejí celou řadu zajímavých fitprogramů, mezi které velmi často patří Aerobic, Zumba Bokwa, S´hbam atd. Jed jedno jak ono cvičení nazvete, ale vždy se třičtvrtě hodiny vlníte a hopsáte do rytmu hudby. Mezi jednotlivými cviky existují jen malé rozdíly a většinou se mění jen hudba a oblečení.

Principy tak vždy zůstávají stejné, jedná se o kondiční cvičení, tedy aerobní zátěž, která přispívá ke zvyšování kondice. Hlavní je ale především spalování glykogenu, tedy svalového cukru. Není tu žádný lifting, tedy posilování a zvedání ani stretching jako komplexní procvičování mobility.

Pálení tuku v takovém případě téměř nikdy nenastává a děje se tak jen u velmi netrénovaných jedinců a to do doby, než se tělo adaptuje. Ženy které takový druh cvičení absolvují tak ze začátku začnou hubnout, ovšem to se okamžitě zastaví.

Přemýšlejte

Většina instruktorek podobného typu cvičení navíc nikdy neměla kila navíc a cvičí mnoho hodin denně a drží přísný jídelníček. Občas však můžete narazit na plnoštíhlé instruktorky, které jasně dokazují, že tímto druhem cvičením prostě přebytečná kila neshodíte.

Navíc velké množství cvičení na bázi earobiku vykazují velký nepoměr mezi zapojením spodní a hordní části těla. Zcela se opomíjí hluboké svalstvo a sama intenzita a aktivace jednotlivých svalových partií není příliš velká. Aerobikem si navíc nikdy nezlepšíte ztuhlosti a bolesti zad, ba naopak si je zhoršíte.

Ten stejný problém se týká také cvičení jako je Spinning, H.E.A.T., Alpining, Jumping, Hooping či Fiveriders. Vybírejte si tedy dobře, do jakého pohybu budete investovat váš čas i peníze.

Shlédněte také

Jídelníček při rychlém rýsování svalstva

Pokud chcete mít figuru jako z letáku, je zapotřebí především pořádně makat a dobře jíst. Tím …